Fåtöljer Eva

230965

FÅTÖLJER, 1 par, "Eva låg", Bruno Mathsson, 1900-talets andra hälft, skiktlimmat böjträ, klädsel i grön textil
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage

Design, Möbler

Rum 12

Fåtöljer Eva

Budhistorik (18 bud)
1156201
4 600
1153424
4 400
1156200
4 200
1153424
1155317
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.