Karmstolar Waxholmaren

230957

KARMSTOLAR, 1 par, modell "Waxholmaren", design Åke Axelsson för Gärsnäs, 1900-talets andra hälft, svartlackeradelösa sittplymåer
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, märken

Design, Möbler

Rum 10

Karmstolar Waxholmaren

Budhistorik (19 bud)
1156425
1153543
1156424
1153543
1 900
1156422
1 800

Slutpris SEK:
210 EUR, 236 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.