Tekoppar Kina

230789

TEKOPPAR med FAT, 5 st, TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal, konturerat brätte, med dekor av guld och järnrött, kannans höjd 15 cm; 2 stemcups, porslin, orientalisk dekor medföljer

Skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Tekoppar Kina

Budhistorik (6 bud)
1154176
650
1154177
600
1154176
1144356
1154164

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.