Skeppskronometer Polet

230778

POLET SKEPPSKRONOMETER, Sovjetunionen 1900-talets andra hälft, förgyllt 56-timmars verk, urhus av mässing, kardanskt upphängd i glasat fodral av mahogny med beslag av mässing, uppdragsindikator, nr 16085, i transportfodral av mahogny

Klockor/Ur, Nautica/Technica

Monter 28

Skeppskronometer Polet

Budhistorik (14 bud)
1165109
5 400
1157018
5 200
1157018
1156887
2 400
1155450

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.