Skrivbord Louis XV-stil Charles Cressent art

230653

SKRIVBORD, Louis XV-stil, Charles Cressent art, fanerat med jakaranda, delvis förgyllda bronsbeslag, hörnen med dekor av hermer, tre lådor, skinnklädd skiva med guldsnitt, höjd 78, 165x85 cm

Slitage, nyckel saknas

Rum 2

Budhistorik (34 bud)
1155224
46 000
1155223
44 000
1155215
42 000
1155209
40 000
1155213
40 000

Slutpris SEK:
46 000
4 439 EUR, 5 042 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.