Georges Braque färgakvatint

230583

BRAQUE, Georges (1882-1963) efter,"Pichet noir et citrons", färgakvatint, signerad och numrerad G. Braque 130/200, tryckt på BFK Rives papper, editerad av Maeght, Paris, 37x45,5 cm

Mindre revor i marginalen

Kundcenter

Georges Braque färgakvatint
Budhistorik (6 bud)
1152787
9 000
1152786
8 600
1152784
8 200
1152782
7 200
1142882
6 200

Slutpris SEK:
9 000
869 EUR, 986 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.