Kaffeservis silver

230493

KAFFESERVIS, 3 dlr, TE Stockholm, otydliga årsstämplar, invändigt förgyllda, kannans höjd 18 cm, SENAPSBURK, silver, importstämplar, total vikt ca 930 g

Botten med gravyr, senapsburkens hänkel med skada

Silver

Monter 6

Kaffeservis silver

Budhistorik (7 bud)
1151304
3 400
1146845
3 200
1150514
3 200
1146845
1145590
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.