Kanna 1700-tal Holland

230491

KANNA med lock, 1700-tal, Delft, fajans, kinesiserande dekor, locket märkt "JHS 1720", höjd 19 cm

Fotrings samt mynningsnagg, botten med sprickor

Keramik/Porslin

Monter 6

Kanna 1700-tal Holland

Budhistorik (3 bud)

1149969
750
1145233
700
1143636

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.