Skålfat Kina 1700-tal

230437

SKÅLFAT, 1 par, 1700-tal, Kina, konturerad kant, dekor av adligt oidentifierat släktvapen, bladslingor och musselformationer, diameter ca 27 cm

Skador/nagg/spricka, dekor och förgyllning med slitage

Ändringar/tillägg
Lösa bitar medföljer, avhämtas vid Utlämningen

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Skålfat Kina 1700-tal

Budhistorik (2 bud)

1150993
1141730

Slutpris SEK:
33 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.