Afrikansk mask

230432

MASK, Zande, Kongo, Ueleprovinsen, patinerad i jordfärger, höjd 23cm PROVENIENS: Samling Müller, Stockholm

Sprickor, lagningar

Etnografica

Monter 22

Afrikansk mask

Budhistorik (7 bud)
1159257
1159251
1159249
1159245
550
1158741
450

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.