Skålfat tallrikar Kina

230427

SKÅLFAT, TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal respektive 1700-tal, dekor i underglasyrblått, längd 28 resp diameter 22,5 cm

Nagg, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Skålfat tallrikar Kina

Budhistorik (9 bud)
1148131
650
1141888
600
1145750
550
1141888
500
1142393
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.