Pelle Åberg oljemålning

230305

ÅBERG, Pelle (1909-64): Frieriet, olja på pannå, signerad Pelle Åberg, 50x61 cm
Proveniens: Stockholms Auktionsverk Moderna November 1996

Konst, Måleri

Rum 5

Pelle Åberg oljemålning

Budhistorik (13 bud)
1150739
8 000
1150737
7 800
1150735
7 600
1150723
7 400
1150110
7 200

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.