Michael Byron skulptur

230259

BYRON, Michael (USA, född 1954): Utan titel, signerad och numrerad 1/3,
bemålad brons, höjd 34, på metallsockel, höjd med sockel 107 cm
Utförd 1982
PROVENIENS: Willard Gallery, New York samt
Stockholms Auktionsverk Moderna nov 1996

Konst, Skulptur

Rum 4

Michael Byron skulptur

Budhistorik (10 bud)
1149935
3 800
1142550
3 600
1142550
3 200
1142548
1141821

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.