Tallrikar Kina

230197

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, famille rose/emalj, en med underglasyr dekor, motiv med blommor och landskap, diameter ca 23 cm

Nagg, lagningar, sprickor och glasyrbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Tallrikar Kina

Budhistorik (14 bud)
1149230
1149227
1 400
1149228
1 300
1149227
750
1147515
700

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.