Tallrikar Kina

230153

TALLRIKAR, 4+2 st., omkring 1800, porslin, Kina, underglasyrblått, olika motiv med pioner

Spricka, flertal nagg, bränningsdefekt, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Tallrikar Kina

Budhistorik (18 bud)
1148585
1 800
1148928
1 700
1148585
1 600
1148902
1148585
950

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.