Fat Kina Qianlong

230127

FAT, Kina, 1700-tal, blå underglasyr, pagodmotiv i flodlandskap, diameter ca 30 cm

Nagg, glasyrbortfatt, bränningsdefekt

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Fat Kina Qianlong

Budhistorik (15 bud)
1148960
1145073
1 400
1148959
1 400
1145073
1 300
1148958

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.