Evert Taube blyerts

230043

TAUBE, Evert (1890-1976): Självporträtt, "Cuculus Canorus (Kuckelsångare eler Svensk Gök)", signerad och daterad Evert Taube Utö 1935, blyerts, 29x59 cm

Konst, Måleri

Rum 4

Evert Taube blyerts

Budhistorik (3 bud)

1147578
7 400
1146004
6 600
1138247
6 400

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.