Urna sannolikt Tang

229883

URNA, stengods, Kina, sannolikt Tangdynastin (618-906), delvis glaserad, höjd ca 10 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Urna sannolikt Tang

Budhistorik (6 bud)
1147534
1147478
1147441
500
1145927
1145276

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.