Rökelsekar Qing dynastin

229881

RÖKELSEKAR, porslin, Kina, 17/1800-tal, utsida med mörkblå glasyr, insida med ljus glasyr, 3 knoppformade fötter, höjd 8,5 diameter 17,5 cm

Slitage, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Rökelsekar Qing dynastin

Budhistorik (16 bud)
1146891
2 400
1147274
1146891
1147272
1 900
1146891
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.