Hertha Bengtson modell Blå Eld

229810

TESERVISDELAR, 25 st., "Blå Eld", Hertha Bengtsson för Rörstrand, bestående av: kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 2 smörsnäckor, ask med lock, skål, 8 koppar med fat, 8 assietter, fat, skålfat

Enstaka nagg/lagning, uppläggningsfat med glasyrdefekt

Keramik/Porslin, Design

Monter 26

Budhistorik (17 bud)
1146103
5 400
1146095
5 200
1146100
5 000
1146095
4 200
1145653

Slutpris SEK:
5 400
521 EUR, 592 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.