Vägglystrar 1 par barockstil

229763

VÄGGLYSTRAR, 1 par, barockstil, 1800-tal, med inslag av äldre delar, mässingsstomme, för två ljus vardera, behängd med olikslipade prismor, höjd 53 cm; proveniens: Magaliff Antikhandel, Stockholm

Smärre skador och lagningar

Belysning

Rum 3

Vägglystrar 1 par barockstil

Budhistorik (41 bud)
1146326
12 000
1146324
11 500
1146323
11 000
1146322
10 500
1146311
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.