Pilgrimsflaska Kina

229680

PILGRIMSFLASKA, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av figurscen, höjd 26 cm

Mynningen med lagning, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Pilgrimsflaska Kina

Budhistorik (4 bud)

1144743
450
1144514
1143413
1136510

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 48 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.