Skålar Kina

229677

SKÅLAR, på fot, 3 st, porslin, Kina, omkring 1900, dekor av figurscener och blommor i famille rosefärger, längd 22-25 cm

En med kantlagning, smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Skålar Kina

Budhistorik (6 bud)
1143794
550
1140255
500
1143791
450
1140255
1143790

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.