P Jones hundar

229649

JONES, P. (England 1800-tal): (2) Hundar på harjakt respektive hundar på andjakt, olja på duk, signerade och daterade P. Jones 1870 resp. 1876, 20,5x31 cm

Smärre dukskador

Konst, Måleri

Fack 8

P Jones hundar

Budhistorik (18 bud)
1146676
12 000
1146673
11 500
1146471
11 000
1146668
11 000
1146471
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 145 EUR, 1 288 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.