Dosa 1700-tal

229558

DOSA, Régence, 1700-talet första hälft, konturerad form, sköldpadd, locket med béraininspirerad dekor i silver med inlägg av pärlemor, höjd ca 3,5 cm, längd 8 cm

Smärre slitage, lagning

Diverse, Silver

Monter 23

Dosa 1700-tal

Budhistorik (16 bud)
1144582
3 200
1144571
1144569
2 600
1144494
2 400
1143274

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.