Fajansfat 1800-tal

229393

FAT, fajans, Nordeuropa, 18/1900-tal, stiliserad blomsterdekor i blåvitt, diameter 31 cm

Brättesnagg, fotringen med borrat hål för upphängning, smärre glasyrslitage

Keramik/Porslin

Monter 24

Fajansfat 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
1144470
1144429
950
1143675
900
1144428
850
1143675
700

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.