Fajansfat 1800-tal

229392

FAT, fajans, Nordeuropa, 1800-tal, stiliserad blomsterdekor i blåvitt, diameter 35 cm

Brättesnagg, botten med spricka och nagg, smärre glasyrslitage

Keramik/Porslin

Monter 23

Fajansfat 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

1144385
450
1143633
1143633

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.