Otto Stotz oljemålning

229385

STOTZ, Otto (Tyskland, 1805-1873): Hästar och ryttare i landskap, signerad, olja på duk, 47x58 cm
PROVENIENS: Prins Alfred von Montenuovo, Wien (enligt uppgift på baksidan)
Häringe slott, Södermanland

Ändringar/tillägg
Signed, oil on canvas

Konst, Måleri

Rum 12

Otto Stotz oljemålning

Budhistorik (16 bud)
1143712
5 400
1142506
5 200
1143710
5 200
1142506
5 000
1141701
4 800

Slutpris SEK:
5 400
544 EUR, 618 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.