Taburett

229267

TABURETT, 1800-tal, sengustaviansk stockholmsarbete, delvis träskuren och pastellage dekor, svart förgyllda dekor

Skador, avkortade ben, dekorskador, slitage

Rum 2

Taburett

Budhistorik (24 bud)
1143286
3 200
1143223
1141616
2 800
1140407
2 600
1140742
2 600

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.