Florence Regnier-Barral skulptur

229195

REGNIER-BARRAL, Florence (Frankrike, född 1946): Lion x 1, signerad FB på nedre trälist, skulptur i gips och bemålat trä, ca 74, 42x92 cm, tillhörande lös sand medföljer
PROVENIENS: Galerie Bonnier, Genève. Privat samling, Stockholm.

Något lösa delar, mindre sprickor, slitage

Ändringar/tillägg
Påse med sand medföljer, avhämtas vid utlämningen

Konst, Skulptur

Budhistorik (4 bud)

1141432
750
1133973
1133972
1132657

Slutpris SEK:
750
79 EUR, 98 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.