Carl Larsson Kersti i svart

229158

LARSSON, Carl (1853-1919): Kersti i svart, signerad C.L., utförd 1909 efter en akvarell från 1905 föreställande konstnärens dotter Kersti, 14,8x19,9 cm
Proveniens: Direktör Thorsten Laurin, Stockholm
Litteratur: Hjert & Hjert 68

Monter 29

Carl Larsson Kersti i svart

Budhistorik (24 bud)
1147420
14 000
1147423
13 500
1147420
13 000
1147418
12 500
1147406
12 000

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.