Afrikansk mask

229139

MASK, Lega, Kongo, ovalt ansikte med patinering, höjd 24 cm. Proveniens Carl gabriel Müllers samling, Stockholm

Slitage

Etnografica

Monter 19

Afrikansk mask

Budhistorik (8 bud)
1142196
650
1142187
600
1141903
550
1131304
500
1138521
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.