Teservis Svenskt Tenn

229120

TESERVIS, 4 dlr, Nils Fougstedt för Svenskt Tenn, Stockholm 1929, ristad dekor av blommor, bestående av: bricka, tekanna, gräddkanna, sockerskål, brickans diameter 36,5 cm

Slitage, bucklor

Diverse

Monter 20

Teservis Svenskt Tenn

Budhistorik (4 bud)

1141904
1139574
1141370
1139574

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.