Theo Tobiasse portfölj samt 5 ramade litografier

229076

TOBIASSE, Theo (1927-2012): Ruth, portfölj med 5 färglitografier, samtliga signerade och numrerade Theo Tobiasse 7/200, texter ur bibeln på hebreiska och engelska. Tryckta på Arches papper hos Pierre Chave, Vence, editerad av Visions Nouvelle, Paris, bladstorlek 57x77 cm, samtliga blad ramade, originalportfölj med textblad medföljer

Fack 1

Budhistorik (6 bud)
1136068
8 000
1136067
6 600
1136066
6 400
1135954
1135953

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.