Matskedar silver Karlskrona 1790-tal

229071

MATSKEDAR, 6 st., silver, modell svensk rund, varav 4 st Diedrich Schvart, Karlskrona 1796 resp. Johan Schvart, Karlskrona 1794, total vikt ca 479 g

Baksida med stämplat vapen

Silver

Monter 19

Budhistorik (17 bud)
1134096
4 600
1141319
4 400
1134096
4 200
1141318
1134096
3 800

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.