Kaffekoppar Kina

229067

KAFFEKOPPAR, med fat, 5 st, KAFFEKOPPAR, utan fat, 3+2+2, porslin, Kina, tidigt 1800-tal, dekor av buketter, ströblommor och vapensköld

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Kaffekoppar Kina

Budhistorik (1 bud)

1131025
2014-02-06 11:36:08

2014-02-13 kl 17:15
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.