Tekanna tenn

229032

TEKANNA, tenn, otydliga stämplar, C.Saur är dock utläsbart, 1700-talets andra hälft, trähandtag

Trähandtag med skada, bristningar, hål

Allmoge

Monter 20

Tekanna tenn

Budhistorik (29 bud)
1142043
7 200
1142541
7 000
1142043
6 800
1142540
6 600
1142043
6 400

Slutpris SEK:
7 200
756 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.