Birger Lundquist tuschteckningar

229028

LUNDQUIST, Birger (1910-1952), 5 st, teckningar, samtliga signerade, tusch, daterade 39 och 39, respektive ca 15x27, 21x23, 26x22, 32x33, 28x34 cm

Smärre fläckar, enstaka med ytsmuts

Konst, Måleri

Fack 16

Budhistorik (18 bud)
1139717
2 400
1139557
1139716
1139557
1139431
1 900

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.