Axel Kargel oljemålning

229025

KARGEL, Axel (1896-1971): "Hamnbild", Öland, signerad och daterad A Kargel 1946, olja på pannå, ca 30,5x34 cm
PROVENIENS: Utställd Minnesutställningen 1973

Konst, Måleri

Rum 5

Axel Kargel oljemålning

Budhistorik (16 bud)
1141125
8 000
1141124
7 600
1141122
7 200
1141118
7 000
1141116
6 800

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.