Einar Forseth skisser

228917

FORSETH, Einar (1892-1982): (4) Skisser/förslag - Engelska Kyrkan (världskriget), 2 signerade, 1950-tal, blandteknik, 120x48, 82x46, 141x47 samt 119x44 cm; oramade, i mapp
PROVENIENS: Konstnärens familj,

Skador

Konst, Måleri

Kundcenter

Einar Forseth skisser

Budhistorik (11 bud)
1138610
750
1138681
700
1138610
650
1138680
600
1138610
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.