Hjalmar Grahn oljemålning

228886

GRAHN, Hjalmar (1882-1949): "Kvinna vid fönstret", signerad och daterad Hj Grahn 1919, olja på duk uppklistrad på pannå, 56x47 cm
Utställd: Riksförbundet för bildande konst (Pris 2100:-)

Konst, Måleri

Fack 7

Hjalmar Grahn oljemålning

Budhistorik (13 bud)
1138713
1129416
1138688
1129416
1 900
1138282
1 800

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.