Vaser Kina

228855

VASER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, en med dekor i underglasyrblått och järnrött av blommor och i botten av drake, en med dekor i famille rosefärger av blommor och fåglar, höjd 14-17 cm

Famille rosevasen med krackeleringar

Orientaliskt, Porslin

Monter 11

Vaser Kina

Budhistorik (36 bud)
1139076
8 200
1138710
8 000
1139074
8 000
1138710
7 800
1139073
7 600

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.