Skålfat troligen Holland

228644

SKÅLFAT, fajans, troligen Holland, 1700-tal, dekor i blått av blommor, diameter 31 cm

Mindre nagg, glasyrskador

Keramik/Porslin

Monter 8

Skålfat troligen Holland

Budhistorik (14 bud)
1137606
1 300
1137612
1137606
1137397
1137601

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.