Tema Alfred Helberger oljemålning

228611

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): Landskap, signerad och daterad A.Helberger-20, olja på duk, 78x96 cm;

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

Skador

Ändringar/tillägg
Nr 46

Konst, Måleri

Rum 4

Budhistorik (42 bud)
1141210
32 000
1141208
31 000
1141207
30 000
1141207
28 000
1141203
27 000

Slutpris SEK:
32 000
3 088 EUR, 3 507 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.