Tema Alfred Helberger oljemålning

228575

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Leuchttürm"-Norwegen, osignerad, enligt etikett utförd 1905, olja på duk, 101x65 cm;

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

Skador

Ändringar/tillägg
Nr 40

Konst, Måleri

Rum 5

Budhistorik (82 bud)
1140404
66 000
1140405
64 000
1140404
62 000
1140402
60 000
1140403
60 000

Slutpris SEK:
66 000
6 323 EUR, 7 425 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.