Tema Alfred Helberger oljemålning

228535

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Bambushain", monogramsignerad, enligt etikett utförd 1925, olja på pannå, 50x59 cm

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

Vågig pannå, torrsprickor

Ändringar/tillägg
Nr 47

Konst, Måleri

Fack 4

Budhistorik (6 bud)
1140758
2 400
1140610
1140610
1140096
600
1133905

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.