Tema Alfred Helberger oljemålning

228532

HELBERGER, Alfred Hermann (1871-1946): "Im inneren von Brasilien", monogram, enligt etikett utförd 1925, olja på pannå, 50x60 cm;

Etikett på spännram: Der Senator für Volksbildung, Berlin.

Repor

Ändringar/tillägg
Nr 41

Konst, Måleri

Fack 4

Budhistorik (25 bud)
1141286
11 000
1141224
10 500
1141285
10 000
1141224
9 200
1141284
9 000

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.