Manuskript

228531

MANUSKRIPTBLAD, 1800-tal eller äldre, sannolikt persiskt, föreställande Adam och Eva i paradiset, gouache, ca 30x21 cm

Fläckar, kansskador, vikveck, marginal med äldre anteckningar

Böcker/Kartor

Monter 7

Manuskript

Budhistorik (6 bud)
1137894
1137052
1136788
650
1129692
600
1127191
550

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.