Manuskript Persien

228530

MANUSKRIPTBLAD, 1800-tal eller äldre, sannolikt persisk, gouache, enligt påskrift daterad 1733, ca 28x18,5 cm

Fläckar, vikveck, förstärkningar/lagningar

Böcker/Kartor, Orientaliskt, Diverse

Monter 7

Manuskript Persien

Budhistorik (15 bud)
1137152
1137053
1137125
1137053
950
1136898
900

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.