Urna med lock Kina

228524

URNA med lock, cloisonné, Kina, 1800-tal, motiv av figurscen, höjd 43 cm

sLITAGE

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 7

Urna med lock Kina

Budhistorik (22 bud)
1137741
2 600
1137739
2 400
1137729
1137734
1137729

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.